İÇTİHAT - DİLEKÇE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İÇTİHAT - DİLEKÇE

FORUMUMUZDA İÇTİHAT ÖRNEKLERİ İLE DİLEKÇE ÖRNEKLERİNE ULAŞABİLİRSİNİZ...

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En iyi yollayıcılar
Avukat (160)
4320 Sayılı Ailenin Korunmasına Dair Kanuna Göre Koruma Kararı ve Tedbir Nafakası İstemi Dilekçesi Vote_lcap4320 Sayılı Ailenin Korunmasına Dair Kanuna Göre Koruma Kararı ve Tedbir Nafakası İstemi Dilekçesi Voting_bar4320 Sayılı Ailenin Korunmasına Dair Kanuna Göre Koruma Kararı ve Tedbir Nafakası İstemi Dilekçesi Vote_rcap 

4320 Sayılı Ailenin Korunmasına Dair Kanuna Göre Koruma Kararı ve Tedbir Nafakası İstemi Dilekçesi

YazarMesaj
Avukat
Admin
Admin
Avukat

Rep Gücü : 504

4320 Sayılı Ailenin Korunmasına Dair Kanuna Göre Koruma Kararı ve Tedbir Nafakası İstemi Dilekçesi Empty
MesajKonu: 4320 Sayılı Ailenin Korunmasına Dair Kanuna Göre Koruma Kararı ve Tedbir Nafakası İstemi Dilekçesi   4320 Sayılı Ailenin Korunmasına Dair Kanuna Göre Koruma Kararı ve Tedbir Nafakası İstemi Dilekçesi EmptySalı Ara. 29, 2009 11:23 am

NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE
(Aile Mahkemesi Sıfatı İle)
ERZİNCAN

DAVACI : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No:
Adres
DAVALI : Adı ve Soyadı
Adres
DAVA KONUSU : 4320 sayılı Kanuna göre koruma kararı ve tedbir nafakası
AÇIKLAMALAR :
1- Davalı ile …/…/… tarihinde Erzincan’da evlendim. Bu evliliğimizden henüz çocuğumuz bulunmamaktadır. Eşim pazarcılık yaparak geçimimizi temin etmektedir. Günlük kazanmakta günlük harcamaktadır. Ekonomik sıkıntılar ve alkol kullanma alış-kanlığı nedeni ile sık sık tartıştığım eşim bana son zamanlarda şiddet uygulamaya baş-ladı.
2- Şiddet uygulayan eşimin cezalandırılması için Erzincan Cumhuriyet Başsavcılı-ğına suç duyurusunda bulundum. Ayrıca 4320 Sayılı Ailenin Korunmasına Dair Kanun çerçevesinde koruma kararı verilmesi, bu karar çerçevesinde gerekli tedbirlerin alınma-sını ve koruma kararı süresince geçerli olmak üzere aylık 300,00 Yeni Türk Lirası ted-bir nafakasına karar verilmesi için bu davayı açmak zarureti hâsıl olmuştur.
DELİLLER : Nüfus kaydı, tanık ve ilgili her türlü delil.
HUKUKİ NEDENLER : 4320 sayılı Kanun ve ilgili mevzuat.
SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda anılan ve resen dikkate alınacak nedenlerden dolayı yargılama yapılarak, koruma kararı verilmesi ve bu çerçevede gerekli olan tedbir-lerin alınmasına, koruma kararı süresince aylık 300,00 Yeni Türk Lirası tedbir nafakası-nın davalı taraftan alınarak tarafıma ödenmesine karar verilmesi arz ve talep ederim. …/…/…

Davacı
Adı ve Soyadı
İmza
http://ictihatdilekce.yetkinforum.com

4320 Sayılı Ailenin Korunmasına Dair Kanuna Göre Koruma Kararı ve Tedbir Nafakası İstemi Dilekçesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» AİLENİN KORUNMASINA DAİR KANUNA AYKIRILIK
» İHTİYATİ HACİZ KARARI VERİLMESİ İSTEMİ - ALACAĞIN VARLIĞINA MAHKEMECE KANAAT GETİRİLMESİNİN YETERLİ OLMASI - TÜZEL KİŞİLİK PERDESİNİN KALDIRILARAK SORUMLU KILMA TEORİSİ
» İHTİYATİ HACİZ KARARI VERİLMESİ İSTEMİ
» Ad ve Soyadın Değiştirilmesi Davası Dilekçesi
» TAPU İPTALİ VE TESCİL DAVASI - GÖREVSİZLİK KARARI VERİLMESİ - YARGILAMA GİDERLERİ VE YARGILAMA GİDERLERİNDEN OLAN VEKALET ÜCRETİNE DAİR İSTEMLERİN HÜKÜM ALTINA ALINMASI ZORUNLULUĞU